English
Nektarin Çeşitleri
May Glo

Kaliforniya’da ıslah edilen bir çeşit olup ağaçları yayvan gelişir Çok erken çiçek açması nedeniyle daha çok Akdeniz ve Ege Bölgeleri için önerilmektedir.

Silver King

Fransa’da  ıslah edilen bir çeşit olup ağaçları kuvvetli  ve hızlı büyüme eğilimindedir. Son yıllarda Ege ve Marmara Bölgelerinde yetiştiriciliği yaygınlaşmıştır.

Early May

Meyve yuvarlak, orta büyüklükte olup meyve üst kabuk % 80 kırmızı, zemin rengi turuncudur. Meyve aroması iyidir. Meyve eti san olup, çekirdek ete bağlıdır. Akdeniz ve Ege bölgeleri için önerilir.

Super Red

İtalya ıslah edilen bu çeşidin ağaçları orta kuvvette gelişir ve yayvan taç oluşturur. Erken çiçeklenmeden dolayı ilkbahar geç donlarından zarar görür.

Early Bomba

Meyve, orta İrilikte ve yuvarlak şekillidir. Meyve kalitesi yüksek olan bir çeşittir. Meyve kabuğu koyu kırmızı ve parlak bir görünümde olup meyve eti, san renkte ve oldukça sert bir yapıya sahiptir. Aynca meyve çok gösterişlidir.

Arm King

Kaliforniya da geliştirilen, ağaçları dik ve kuvvetli gelişen bir çeşittir. Meyve yuvarlak, hafif oval, orta irilikte, tatlı ve suludur, Meyve kabuk rengi turuncu zemin üzerini % 90-95 oranında  kaplayan kırmızıdır.

Honey Prima

Meyve; oval, sert et dokusuna sahiptir. Dış kabuk koyu parlak kırmızı renkle olup meyve eti turuncu-sandır. Meyve eti sert, broti yüksek ve yeme kalitesi mükemmeldir.

Adriana

İtalya’da ıslah edilen, ağaçları kuvvetli gelişen oldukça verimli bir çeşittir. Meyve yuvarlak, hafif oval, meyve kabuk rengi; turuncu zemin üzerini % 90 oranında kaplayan parlak kırmızdır.

Star Red Gold

Kaliforniya’ da ıslah edilen ağaçları orta kuvvete gelişen ve yayvan taç oluşturan, oldukça verimli bir çeşittir. Meyve şekli yuvarlak, hafif basık, meyve eti sarı renkte, çekirdek serbesttir.

Siver Of Rome

İtalya’da ıslah edilen, yarı dik taç oluşturan ve kuvvetli gelişen verimli bir çeşittir. Meyve orta iri, yuvarlak, hafif basık, açık sarı zemin üzerinde parlak kırmızı, meyve eti beyaz, sert ve liflidir.

Ambra

Meyveleri iri, slllndirlk ve simetriktir. Ortalama meyve ağırlığı 250 gram. Meyvede dış kabuk kırmızı, meyve rengi sarıdır. Çekirdek etrafı kırmızıdır. Meyve tat ve aroması mükemmeldir. Meyve et dokusu sert olup, yola dayanımı İyidir.

Sun Gold

Kaliforniya orijinli, ağaçları kuvvetli ve yarı yayvan gelişen bir çeşittir Meyve yuvarlak, hafif oval şeklinde ve iridir. Meyve kabuğu sarı zemin üzerine sıvama kırmazıdır.

Bing Bang

Ağaç orta kuvvette gelişir, oldukça verimli bir çeşittir. Meyve iri, yuvarlak, düzgün yüzeyli, meyve dış kabuğu, kırmızı, meyve eti sarı renkli olup lezzetli bir çeşittir. Akdeniz ve Ege bölgeleri için önerilebilecek bir çeşittir. Hasat ol...

Caldesi 2000

İtalya’da ıslah edilen, ağaçları orta kuvvette ve yarı dik gelişen oldukça verimli bir çeşittir. Meyve iri, albenisi iyi, meyve kabuğu sarı zemin üzerinde koyu kırmızı renkte, meyve eti beyaz olup çekirdek ete bağlı değildir.

Big Top

Kaliforniya da ıslah edilen orta dönem çeşitlerden biri olup ağaçları kuvvetli gelişme eğiliminde ve dik gelişen bir taç yapısına sahiptir. Meyve kabuğu turuncu zemin üzerine koyu kırmızı olup kabuk yüzeyinin % 90- 95’ îni kaplar.

Venüs

İtalya‘da ıslah edilen, ağaçları oldukça kuvvetli ve dik gelişme eğiliminde, verimli bir çeşittir. Meyvesi iri, yuvarlak çok tatlı ve suludur. Meyve kabuğu sarı zemin üzerine sıvama kırmızı renkte, çekirdek ete bağlı değildir.

Honey Royal

Meyve büyük, yuvarlak şekilli ve sert dokulu olup, meyve eti san renge sahiptir. Meyvede asit şeker oranı iyidir. Yemesi mükemmel, lezzetli tat ve aromaya sahip oldukça verimli bir çeşittir. Çekirdek ete bağlı değildir.

Orion

Ağacı orta kuvvette gelişen orta geççi ve oldukça verimlidir. Meyve iri, düzgün yüzeyli, meyve kabuğu üst renk parlak açık kırmızı, meyve eti sarı, çekirdek etrafı kırmızı damarlı, meyve sert dokulu, sulu ve yarmadır.

Morsianna -51

İtalya’da ıslah edilen ağaçları orta kuvvette gelişen yüksek verimli bir  çeşittir. Meyve yuvarlak yanlardan hafif basıktır.

Honey Cascade

Meyve yuvarlak bazen silindirik şekillidir. Meyve kabuğu üst rengi kırmızıdır. Meyvede asit şeker dengesi iyidir. Meyve eti san ve sert dokuludur. Çekirdek ete bağlı değildir. Çiçeklerime geç dönemde olur.

Sweet Lady

İtalya’da geliştirilen ağaçları kuvvetli gelişen oldukça yüksek verimli, yayvan taç oluşturan geçci bir çeşittir. Meyve kabuğu sarı zemin üzerine sıvama canlı kırmızı renktedir.

Caldesi 85

İtalya’da ıslah edilen bir çeşit olup kuvvetli gelişir ve yarı dik taç oluşturur. Meyve kabuğu sarı zemin üzerine parçalı kırmızı (%70–75 oranlarında)  Meyve sert et dokulu  ve liflidir.